13 Nov 2014

"Lietuva" tęsia savo sėkmingą žygį intra-mural lygoje!

Jūsų dėmesiui dar viena specialiojo reporterio apžvalga. :)

Žaidi krepšinį? Nori prisijungti prie Edinburgo Universiteto Krepšinio rinktinės? Bandei? Pasiūlė tik trečią rinktinę? Tada pagalvok dar kartą, ar tu tikrai ten nori, nes mes tau turim geresnį variantą.

Praėjusį sekmadienį, 9th of November, (vėluoju, bet kaip lietuvių pratarmė sako "geriau vėliau negu niekada") Edinburgo Universiteto lietuvių bendruomenės komanda "Lietuva" (originalu, ane?) susigrūmė žūtbūtiniame mūšyje (melas) su EUBC3 (taip, ta pati trečia unio komanda). Žinau, kad nekantraujat sužinoti šių varžybų baigtį, todėl pradėkime apžvalgą!

Šis sekmadieninis mūšis sulaukė didžiausio žiūrovų palaikymo šį sezoną (visi 2!), todėl lietuvaičiai jautėsi lyg žaisdami namų arenoje. Komandoms 15min pagainiojus kamuolį ir paprikolinus tarpusavyje (čia ale apšilimas buvo), lietuvių aukštaūgis Vitkus skėlė įkvepiančią kalbą ir jau po poros minučių žaidėjai rikiavosi aikštelės centre. Tip-off'ą laimėjo lietuvių centras Mantas ('Ntellio), kas leido komandai iškart suorganizuot greitą išpuolį priešininkų komandos pokrepšyje. Pirmą kėlinį "Lietuva" buvo smarkiai pranašesnė už EUBC3 ir sugebėjo ketvirtį užbaigį 8:4 (primenu, kad skaičiuojama po vieną tašką už metimą, nes škotai nesugebėjo aikštėje nubraižyti net tritaškio linijos :( ).

Bet lietuviai nebūtų lietuviai, jeigu po gražios pradžios taip pat žaistų ir toliau. Atrodė, jog Lietuvos žaidimas pakriko ir komanda užmiršo kaip žaisti krepšinį bei naudoti aukštaūgių pranašumą baudos aikštelėje. Todėl po dramatiškos kovos (a.k.a. lietuvių mušimo) atkarpą laimėje Edinburgo rinktinaičiai sumažino lietuvių pranašumą iki minimumo.

Ir hey, čia vėl tas garsusis trečiasis kėlinys. Ar jis buvo kitoks negu visada? Tikrai ne. Nors lietuviai jau bandė žiopčioti oro ir nenuskęsti šiame 2 kėlinius trunkančiame EUBC3 reide, tačiau jiems sunkiai sekėsi. Lietuva trečiajame kėlinyje vis dar ieškojo savojo žaidimo ir perdavė žaidimo vadeles į EUBC rankas. Trečiasis kėlinys baigėsi. Rezultatas 15:15 EUBC3 naudai ir komandos treneris, teisėjas bei komisariato vadovas Gediminas atrodė lyg restoraną pardavęs.

Lemiamas ketvirtis labiau priminė futbolo, o ne krepšinio varžybas, nes buvo lėtesnis negu sraigė sausros metu ir komandos apsikeitė viso labo 3 taškais. "Lietuva" žaidėjas Kobe Krukauskas dar bandė išplėšti pergalę ir įmesti "švilpuko sumušėją", tačiau lemiamas kėlinys nebuvo lemiamas ir komandos žengė į pratęsimą.

Pratęsimo pradžioje lietuviai dar žaidė nedrąsiai (nes nu kaip čia apsiloši išrinktuosius), tačiau jau po poros atakų įsmeigė pirmąsias savo akis. Kol priešininkai stengėsi atsilaikyti (bet duokim jiem propsų, jie žaidė penkiese (neturėjau šito sakyti)), lietuviai jau buvo užsivedę ir įsūdę kelis taškus iš eilės. Eventualiai EUBC3 atsakė tik vienu tašku ir liko gerokai atsūdyti, prasileidė pratęsimą 5:1.

Šis ištemptas mačas baigėsi 23:19 (aka 46:38) ir komanda "Lietuva" sulošusi "kaip už Tėvynę" įveikė tamsiąją pusę (nu jie tikrai buvo tamsesni negu mes) ir iškovojo trečiąją pergalią sekmadieninės lygos turnyre. (mane privertė parašyti šitą apžvalgą

Kitos varžybos jau už poros dienų - lapkričio 16 dieną. Pagreitį įgavusi "Lietuva" susitiks su pralaimėjimo kartėlį vos kartą patyrusia antrąja medikų komanda. Rungtynių pradžia 1430 Edinburgo laiku. Tiesioginės transliacijos, deja, nebus, taigi ateik ir palaikys saviškius. Dar pažiūrėsim, kurie čia kuriuos pagydys!