22 Mar 2015

Sezoną komanda „Lietuva“ baigė triuškinančia pergale!

Varžovai fotografavo taip pat gerai kaip ir žaidė krepšinį

Šios dienos rungtynes nulėmė ne greitis, ne fizinis pranašumas, ne didelis noras, bet visą širdį ir balsą atidavę sirgaliai“, po mačo, bet prieš perkant pigiausią alų pasakys Edvinas.
Ir iš tikrųjų šios dienos rungtynėse Edinburgo universiteto lietuvių bendruomenės komanda „Lietuva“ prisimins dar ilgai. Tačiau apie viską iš pradžių.

Kibi lietuvaičių gynyba buvo neįveikiama varžovams
Dar prieš rungtynių pradžią buvo daug spekuliacijos ar lietuviai surinks pajėgią ir galinčią nugalėti sudėtį. Jau iš anksto buvo žinoma, kad komanda versis be dviejų įžaidėjo pozicijoje galinčių žaisti Deivido (Kobės) bei Luko paslaugų. Tačiau duris pravėrus ilgalaikiam komandos autoritetui Andriui, aukštaūgiui Mantui bei kapitonui Ąžuolui komandos vairininkui net akmuo nuo širdies nuriedėjo.

Fanų būrys
Taigi pirmasis kėlinys prasidėjo į kovą žengiant Dovilei, Ąžuolui, Mantui, Andriui A bei Edvinui. Salėje skandavo Augmantas, gudrusis Audrius, Ernestas, Justinas, Augustė, Gabrielė, traumuotasis prezidentas Arnas bei Viktorija, kurie sukūrė puikią atmosferą. Pirmajame kėlinyje išsiskyrė gana pasyvus puolimas, aktyvi gynyba bei Manto dominavimas. Savęs neradęs Edvinas sėdosi ant suolo užleisdamas vietą Laurynui (Brazui), kuris drąsiai ir užtikrintai ėmėsi įžaidėjo pareigų.

Pirmajame kėlinyje priešininkai niekaip nesusidorojo su Mantu, todėl ilgą laiką taškus rinko tik jis, tačiau greitai puikiu reidu pirmuosius taškus pelnė ir Ąžuolas, o jo padrąsintas Edvinas greit grįžo į aikštę ir atidarė savo taškų kraitį.

Po pirmojo kėlinio, kai viskas jau atrodė aišku komanda „Lietuva“ prisiminė seną gerą lietuvių patarlę: „ Jei priešas guli ir yra primuštas, reikia jį mušti dar stipriau“. Anrajame kėlinyje to ėmėsi Ąžuolo bei Edvino tendemas. Susikrovę solidų pranašumą ir pavargę lietuviai toliau stengėsi spausti priešininką, tad kovoti ėjo Ernestas bei abu Andriai. Priešininkams žaidžiant penkiese lietuviai puikiai naudojo spaudimo taktiką bei priešus toliau varė į neviltį. Po antrojo kėlinio žaidimas iš esmės nesikeitė ir lietuviai toliau dominavo.
Vitkus rodo fintus
Trečiajame kėlinyje pailsėjęs Mantas buvo dar agresyvesnis ir priešininkus baudė dėjimais ir atakomis, kurių kitaip nei paniekinimais nepavadinsi. Neįtikėtiną ataką surengė Ernestas ir Andrius, komandiškai žaidę atletai greitoje atakoje konvertavo du lengvus taškus ir patenkinti grįžo į gynybą. Šia ataka liko labai sužavėti jau anksčiau minėti Edvinas ir Ąžuolas. Po rungtynių Ąžuolas apie šį epizodą atviravo: „Šie vyrai visą palaikymą ir pasitikėjimą jais konvertavo būtent šioje atakoje, labai jais didžiuojuosi“. Po trečio kėlinio jėgų ir motyvacijos atrasti buvo itin sunku, pranašumas akivaizdus.
Komandos kapitonas ir žaidžiantysis treneris ruošiasi į aikštę
Tačiau prieš ketvirtą kėlinį, kuris buvo Ernesto kėlinys, komandos žmogus Edvinas suprato ir vėliau atviravo: „Supratome, kad dėl sitgalių, o ne dėl savęs negalime sustoti, supratome, kad turime jiems kažką grąžinti...“. Taigi, kaip minėta, šiame kėlinyje buvo daug dėmesio skiriama Ernestui, kuris turėjo daug progų, buvo itin aktyvus ir kibiai gynėsi, ir jo darbas nenuėjo veltui, buvo pelnyta taškų. Paskutinės atakos jau niekam klausimų nekėlė. Pergalė ir antroji vieta- komandai „Lietuva“. Galutinis rezultatas: 78-28.
Ernestas smeigia kiaurą
Po rungtynių komandos vairininkas visus pakvietė gerti pigiausio alaus, gaila sutiko jau ne visi, tačiau komanda „Lietuva“ yra dėkinga visiems ją palaikiusiems, visiems, kas įdėjo savo širdis, savo raumenis ir skyrė savo laiką.

Nuo savęs noriu pridurti tik tiek: Visiems labai AČIŪ ir iki kitų metų !!!