27 Oct 2015

Dienos kelionė į Pentland Hills


Spalio 24 d. kalnų ir gamtos mėgėjai turėjo nuostabią galimybę pakeliauti po Pentland Hills!

Ne tokį ir ankstų šeštadienio rytą (apie 11 val.) susirinkę 7 lietuviai nepabijojo lietingo oro prognozių (tikėtina, kad jos kai kuriuos išgąsdino) ir buvo pasiruošę nuotykių pilnai dienai kalnuose.

Drąsuoliai, nesulaukę 67 autobuso (pasirodo, jis nevažiuoja šeštadieniais), nepasidavė ir nuėjo gaudyti kito, 37, autobuso. Bet vairuotojui įtikinus, kad autobusas nevažiuoja ten, kur mums reikia, vėl likome nieko nepešę. Galiausiai, iš trečio karto, kuris turėtų nemeluoti, vis tiek įlipome į 37 autobusą ir besigrožėdami atsiveriančiais Pentlandų vaizdais supratome, kad vairuotojas nemelavo ir autobusas, iš tiesų, nevažiavo į reikiamą stotelę. Gerai, kad ši klaida buvo anksti pastebėta ir mums pavyko išlipti netoli suplanuotos vietos ir sėkmingai pradėti kelionę.

Taigi, Pentland Hills pasiekėme autobusu ir vaikščiojome po kalnus maždaug 5 valandas, per kurias buvome įlindę į Castlelaw pilies rūsius, užlipome ant Allermuir hill (493m), nuo kurio viršūnės atsiverė kvapą gniaužianti panorama: visas Edinburgas, Fourth Bridge ir North Berwick. Pirmą kartą buvusiems didelį įspūdį paliko faktas, jog Arthur‘s Seat nuo viršūnės atrodo visiškai mažytis. :)


O kalbant apie orus, Pentlanduose oras keliautojams buvo stebėtinai palankus. Kaip įprasta Škotijoje, oras keitėsi greičiau, nei spėtum ištarti „bepasikiškiakopūsteliaudamas“. Pasivaikščiojimo valandomis mėgavomės ir rudeniška saulės atokaita, ir iš šiaurės atklydusia vėtra. Vis pastebėję nenumaldomai atlekiantį lietaus debesį paspartindavom žingsnį ir sugebėdavom praslysti. Taip sektis visada negalėjo ir, be abejo, mes gavome lietaus, kurį vėjas tik ir taikosi tėkšti tiesiai į veidą. Bet pamatę prošvaistę ne už kalnų stipriau susisiausdavome į striukes nuo lietaus ir neužilgo vėl mėgaudavomės vakarėjančia saule.Kelionė įvyko pagal planą ir apie 18 valandą, šį kartą jau susėdę į teisingą autobusą,  grįžome namo. Nors žygis, kurio metu nuėjome 15 km nuvargino, keliautojai buvo laimingi, geros nuotaikos ir keliaudami link stotelės traukė dainas. :)No comments:

Post a Comment