29 Mar 2016

EULS Annual General Meeting 2016

Sveiki,Kasmet kovą ateina toks metas, kai Edinburgh University Lithuanian Society organizuoja Annual General Meeting, kuriame aptariam, ką nuveikėm per metus, išsirenkam naują komitetą ir, be abejo, išsidalinam smagius apdovanojimus. :)

Šiemet šis renginys vyko praėjusį penktadienį, kovo 25 dieną. Turiu pripažinti, kad dalyvių skaičius nebuvo toks, kokio tikėjomės, bet renginys vis tiek įvyko ir žemiau šiokia tokia jo santrauka.

Apie pusę aštuonių renginį pradėjo šių eilučių autorius, kuris, kaip vis dar sosaječio prezidentas aptarė šių metų įvykius. O buvo jų gana nemažai: frešų krikštynos, Career Talks, pokeris, Helovynas, tradicinio maisto šventė, kalėdinis renginys, protmūšiai, Just Dance partis, vasario 16 lipimas į kalną, kovo 11 minėjimas, socialai, krepšinis ir t.t.t.t.t.t.t. Pasidžiaugę tuo, kiek nemažai nuveikėm per tuos kelis mėnesius nuo rugsėjo pabaigos iki kovo pabaigos turėjome šiokią tokią pertrauką, kurios metu sulaukėme vėluojančio komiteto rinkimų dalyvio. Na, o tada perėjome prie rinkimų.

Tie, kas sekat EULS naujienas, žinosite, jog šiemet EULS siūlė šešias komiteto pozicijas. Suprise surprise: norinčių jas užimti atsirado taip pat šešetukas. Tai ką, norit sužinoti, kas vadovaus EULS kitais metais? Stay tuned!

Pirmoji pozicija, į kurią rinkome kandidatą - PREZIDENTAS. Į šią poziciją turėjome du kandidatus - Ievą ir Augmantą. Pirmoji kalbėjo Ieva, kuri savo kalboje pabrėžė norą labiau suvienyti society, suorganizuoti daugiau įvairesnių renginių, įsteigti kažkokius apdovanojimus už aktyvų dalyvavimą society veikloje ir t.t. Po jos kalbos sekė smagus agitacinis Augmanto video (video, nes Augmantas pats buvo išvykęs ir AGMe dalyvauti negalėjo). Augmantas išreiškė labai panašias idėjas kaip ir Ieva, todėl nebesikartosiu. Išsiuntėm Ievą už durų ir renginio dalyviai turėjo progą balsuoti užrašydami savo favoritą ant lapelio. Balsus susumavom greitai, nereikėjo kaip per tikrus Prezidento rinkimus laukti vidurnakčio, nereikėjo nė antro turo... Paaiškėjo, kad 2016/2017 metais svarbiausią poziciją EULS komitete užims IEVA BRUŽAITĖ! Gėlės ir šampanas!Nespėjus visiems Ievos pasveikinti, perėjome prie antrosios pozicijos - secretary. Šią poziciją paskutinius dvejus metus tvirtai savo rankose laikė Dovilė (fun fact: šiemet Dovilė pirmąkart fiziškai sudalyvavo AGMe), tačiau prieš pat rinkimus ji nusprendė atsisakyti savo kandidatūros. Ačiū Dovilei už puikiai atliktą dvejų metų darbą!

Kaip žinia, kandidatai į komiteto pozicijas galėjo pasirinkti pagrindinę ir atsarginę pozicijas. Taip jau sutapo, kad kovą dėl prezidento posto pralaimėjęs Augmantas savo atsarginiu variantu buvo pasirinkęs Secretary poziciją. Taigi, ilgai negaišę subalsavom ir vienbalsiai buvo nuspręstą, kad 2016/2017 EULS Secretary poziciją užims AUGMANTAS CIBAS! Sveikinimai!

Trečioji pozicija - tresurer. Pastaruosius dvejus metus šią poziciją laikęs ĄŽUOLAS ČIUKAS ir toliau norėjo likti savo poste, todėl rėžė puikią kalbą ir taip pat (beveik) vienbalsiai buvo nuspręsta jo kadenciją pratęsti dar mažiausiai metams.


Judam toliau.

Vice President Activities. Į šią poziciją kandidatuoti gali nebūtinai Edinburgo Universiteto studentai ir šia galimybe pasinaudojo Viktorija. Pati asmeniškai jau buvo išvykusi atostogauti Lietuvon, bet paruošė smagų video, o taip pat paprašė savo puikios draugės Ugnės perskaityti savo 'manifestą'. Rezultatas? Sveikinam VIKTORIJĄ VIKSVAITĘ tapus VP Activities!

Vice President Communications. Į šią poziciją nusprendžiau kandidatuoti aš, Arnas. Kadangi šios pozicijos pagrindinė funkcija yra blogo pildymas, o pagal tai, jog mane už tai nominavot į metų interneto žmogų (AČIŪ! Nominacijos nebuvo, nes daugiau kanidatų neatsirado), tai turiu šiokio tokio slidaus pagrindo manyti, kad bent šitai darau tinkamai. Taigi, 2016/2017 VP Communications- ARNAS BILKŠTIS.Na ir galiausiai paskutinė pozicija - IT Coordinator. Turiu pastebėti, kad pirmi dveji šios pozicijos metai nebuvo labai sėkmingi, todėl šiemet pozicijos aprašyme buvo aiškiai išreikšta tai, jog IT koordinatorius turės prisidėti prie visos komiteto veiklos, o ne tik techninių problemų sprendimo. Šiemet atsirado vienas narsus informatikas - MARIUS URBONAS, kuris vienbalsiai buvo deleguotas į komitetą spręsti techninių ir idėjinių problemų. :)Ką gi, štai taip ir praėjo EULS 2016/2017 metų komiteto rinkimai. Jei kažkas norit TL;DR, tai pamykit komiteto ir kontaktų mygtuką blogo viršuje. :) Kitų metų komitetui linkiu pačios didžiausios sėkmės visame kame! Live long and prosper.

Po komiteto rinkimų perėjome prie kiek smagesnės vakaro dalies - EULS 2015/2016 laureatų apdovanojimų. Aptarti visoms nominacijos tektų parašyti knygą, todėl trumpai taip:


 • Metų renginys: Damn Good Halloween with EULS
 • Metų atradimas: Soda už 5p
 • Metų vaizdelis: SS kalėdinis sveikinimas
 • Metų karjeristas: Mantas
 • Metų bajeris: Mariaus pasiklydimas Panmure 11 bute
 • Metų frazė: „Tu labiau kopūstas nei svogūnas, nes tave pjaustydamas neverkčiau“ – Juozas
 • Metų fail: Trip to St. Andrews
 • Metų praradimas: Robertson's Close common room
 • Metų dainelė: Rasputin
 • Metų sportininkas: Juozas
 • Metų chebra: Frešeriai
 • Metų detektyvas: Merginų klajonės kalėdinio tūso metu
 • Metų šokėjas: Ąžuolas
 • Metų galutinis vakaro taškas: The Hive
 • Metų žaidimas: Jungle Speed
 • Metų alkašas: Jonas
 • Metų frešeris: Ieva
 • Metų senbūvis: Edvinas

Taigi taip ir praėjo EULS AGMas. Ačiū tiems, kurie nepasididžiavote ir atėjote. Po oficialios dalies išjudėjom į Sciennes common room, o kai iš jo išvarė persikėlėm į SS apartamentus, kur įvyko, sakykim, glitterball (^&%^%&^%$& <--supraski, keiksmai), o po to chebra išjudėjo po Edinburgo klubus. Be abejo, neliko užmiršta ir metų galutinio vakaro taško vieta. :)


.a

P.S. Dėl metų pabaigoje sumažėjusio sociečio narių aktyvumo kaltę prisiimu aš. Mano, kaip (dabar jau ex) prezidento, pareiga buvo kuo labiau suvienyti society narius, praplėsti renginių įvairovę, užtikrinti, kad viskas vyktų sklandžiai ir būtų tinkamai suplanuota. Turiu pripažinti, kad tikrai ne viskas pavyko, aš pats neįvykdžiau sau išsikeltų tikslų... Ačiū visiems komiteto nariams už darbą, atliktą per šiuos metus. Be jūsų pagalbos visai niekas nebūtų pavykę. :) Kaip jau minėjau, kitų metų komitetui linkiu visokeriopos sekmės. Na, o EULS nariams, kuriems neįtiko mano vadovavimas ar tiesiog turit kažkokių asmeninių antipatijų, tai tiesiog pasakysiu tiek: prisijunkit prie mūsų kitais metais. Manau, kad naujojo komiteto perspektyvos gana šviesios ir kiekvienas lietuvis, reziduojantis Edinburge, atras kažką, kas jį/ją sudomins. Stay tuned...

No comments:

Post a Comment