14 Mar 2016

#K11

Ola!

Praėjusį penktadienį kalendorius žymėjo kovo 11-ąją. Ši diena buvo galbūt tik eilinis penktadienis kokiam tai škotui, amerikiečiui ar anglui, bet tikrai ne lietuviui. Prieš dvidešimt šešerius metus kovo vienuoliktąją Lietuvos Aukščiausioji Taryba pasirašė Lietuvos Nepriklausomybės Atkūrimo Aktą. Ir nuo tada kasmet gimtadienį švenčia 652000 kvadratinių kilometrų ploto šalelė, kurios vakarinius krantus skalauja Baltijos jūra. Na, o kadangi 100% EULS narių kilę būtent iš šios tautos, tai kovo 11 privalu paminėti kartu su society nariais. :)Praėjusiais metais nemažai soco narių 'papuolė' į Arthur's Seat iššūkį. Šiemet, šią tradiciją pratęsė tik keturi žmonės (na, bent jau oficialiai pasiskelbė tik ketvertukas). Pačios pirmosios Edinburgo užgesusiam ugnikalniui ir kylančiai saulei apie Lietuvos 26tą gimtadienį pranešė Viktorija ir Kornelija. Tai va, kol jūs dar parpėt ir sapnavot devintą sapną, panelės 6.40am sveikino rytą 251 metrų virš jūros lygio aukštyje.Jau gerai įsidienojus, suvalgę sočius pietus ant p. Artūro Sėdynės nusprendė užlipti Arnas ir Edvinas. Po trečio skambučio ir kelių šimtų metrų detour'o virai susiveikė vėliavą ir pradėjo 'piligriminę' kelionę. Pasiekus viršūnę, iškėlėm trispalvę ir įsiamžinom. O tada zapadlo dėsnis ir pradėjo lyti, taigi lipimas žemyn buvo biškį smagesnis negu į viršų. Betvisgivisdėlto nulipom ir grįžom namo (kad galėtumėm įkelt savo žygdarbį į FB hehe)Vakare Sciennes'ų common roome rinkomės a'la filmų vakarui. Pagal planą žiūrėjom filmus "Lošėjas" ir "Kaip pavogti žmoną". Bet frazė "pagal planą" čia yra svarbiausia, nes vakaro eigoje planas greit pasikeitė. Kadangi jau senokai bevyko EULS socialas, visi buvo pasiilgę bendravimo, o dar plius poolo ir stalo teniso stalai nedavė ramybės, tad kovo 11 filmų vakaras labiau pavirto į kovo 11 bendravimo vakarą.

Vakaro hailaitu tapo Rugilės ir Viktorijos pasirodymas. Panelės pasirodė su dviem glėbiais konditerinių gėrybių. Du tortai. Daug bandelių. Dar tartų. Dar vaisių. Žodžiu - du maišai cukrinio diabeto. :} Visų buvusių vardu reikia padėkot Viktorijai, kad darbe "susirinko, kas liko" ir nepagailėjo pasidalint su mumis. Cheers!

Tiesa, kovo 11 po ilgos pertraukos į plaukimo baseiną grįžo Rūta Meilutytė. Pirmosios jos varžybos Edinburge, todėl mes, būdami visai nekuklūs, nusiuntėm asmeninę žinutę jos feisbuk profiliui su kvietimu prisijungti prie mūsų, bet nepaėjo. Nieko, bandysim kitą kartą.

Overall, kovo 11 dieną ir vakarą EULS nariai praleido smagiai ir prasmingai. Nors renginys ir nebuvo visai toks, kaip planuota, bet manau, visi liko laimingi. Juk kitaip nebūtume užsibuvę common roome iki pat nakties. :)

Ir pabaigai:


Graži tu, mano brangi tėvyne,
Šalis, kur miega kapuos didvyriai!
Ne veltui bočiai tave taip gynė,
Ne veltui dainiai plačiai išgyrė!
Maironis

.a

2 comments:

  1. Smagu, kad lietuviai, gyvenantys svečioje šalyje nepamiršta paminėti tokios svarbios Lietuvai dienos. :) Šaunuoliai!;) Pas mus kadangi neseniai atsirado stalo futbolo stalas, tai mes dažnai labai panašiai leidžiame vakarus su draugais kaip kad jūs. :)

    ReplyDelete
  2. Smagu, kad lietuviai, gyvenantys svečioje šalyje nepamiršta paminėti tokios svarbios Lietuvai dienos. :) Šaunuoliai!;) Pas mus kadangi neseniai atsirado stalo futbolo stalas, tai mes dažnai labai panašiai leidžiame vakarus su draugais kaip kad jūs. :)

    ReplyDelete