19 Oct 2016

Pentland'ų trip'as

trip
/trɪp/
 
1. A journey or excursion, especially for pleasure

    "Sammy's gone on a school trip"
    synonyms:excursion, outing, jaunt;
2. Catch one's foot on something and stumble or fall.
    "he tripped over his cat"
    synonyms:stumble, lose one's footing, catch one's foot, slip, lose one's balance.

[Už tai kad suteikė žodžių dariniui "Pentland'ų trip'as" antrą reikšmę dekoju Gintei, Ingai ir Miglei]

 
Na, pagaliau kaip kokį gerą sūrį ar vyną subrandinęs (žinoma, kai kurie sakytų, jog kokiom dvejomis savaitėmis perbrandinęs) į pasaulį išleidžiu įrašą apie LitSoc'o kelionę į Pentlandų parką. Tad įsitaisykite savo krėsle, dar porą kartų pateliškuokite stiklinėje ilgai būtent šiai progai saugotą viskį, atsipalaiduokite ir kibkite į istoriją.

Rugsėjo paskutinės savaitės pasižymėjo tradiciniu Edinburgo rudens oru - šalta, šlapia na ir... dar labiau šlapia ir šalta. Artėjant Spalio pirmai dedikuotai LitSoc'o pirmajai metų išvykai atrodė, jog kelionę išvis teks atidėti, tačiau atėjo šeštadienio rytas ir BAM -


Nesergančius ir sugebėjusius atsikelti pasitiko nuostabus 10/10 rytas.

10 valandą ryto iš savo urvų išropojo septyni nykštukai (tik be snieguolės) dar turintys jėgų po dviejų varginačių studentavimo savaičių. Šiais metais pavyko iš pirmo bandymo atspėti tinkamą autobusą (baisus flashbackas į 2015-us(piktas žvilgsnis į Augmantą)), kurį pripildėme skambia lietuvių kalba, lydima surauktų vietinų žvilgsnių, vykome nacionalinio parko link.


Tradiciškai praėję vieną iš nuošaliausių Edinburgo universiteto veterinarijos fakulteto pastatus mus pasitiko Petlandų pagrindinės gyventojos - avys. Vaikščiojome po kalnus maždaug 3-4 valandas, per kurias buvome įlindę į Castlelaw pilies rūsius (kurie didžiulio įspūdžio nykštukams nepaliko (tikrai ne dėl to, kad aš prastas gidas)). Na, o kadangi Pentlandai kaip ir mūsų nykštukai keliauninkai yra neparastai gražūs tai pasigrožėkit nuotraukom.(Tradicinis Eastern European squat'as) 

Užsikabarojome ant Allermuir hill (493m), nuo kurio viršūnės atsiverė kvapą gniaužianti panorama: visas Edinburgas, Forth Bridge ir North Berwick.Nueiti 12 kilometrų išties pasirodė didžiulis iššūkis nykštukams, nes kelionė nepasibaigė be aukų (laimei nedidelių), bežengiant paskutinius žingsnius nuo kalno buvo (net po porą kartų!) negailestingai išpurvintos kelnės ir striukės, bet gelbėtojų sraigtasparnio kviesti neprireikė.

Gaila, bet slapto kelionės tikslo pasiekti nepavyko :,( , tačiau surengtos antros ekspedijos beveik pavyko prisijaukinti plaukuotąją (ir raguotąją !!!) Škotijos kalnų karvę, štai video:


Marius
 
 

No comments:

Post a Comment