17 Nov 2016

Lithuanian Food Fair '16

Sveiki.


Jau nemažai laiko praėjo nuo lapkričio 11 dieną vykusio daug kieno laukiamiausio metų renginio - tradicinio lietuviško maisto mugės! Tradiciškai vėluodami praėjusį penktadienį turėjom proga pasigardžiuoti marga palete įįįįįvairiausių išsiilgtų patiekalų.

O turėjom visko. Šaltibarščių, bulvinių blynų, keptos duonos, silkės pataluose, krabų lazdelių tešloje, kebabų (!), tinginio, obuolių pyragą, skruzdėlyną, Napoleoną ir blynelių su šokoladu (lyg ir viską suminėjau). Kaip matot, netrūko nei patiekalų, tinkamų pilvo auginimui, nei diabeto rizikos didinimui. :} 

Maisto gamintojų ir kvalifikuotų valgytojų turėjom nei daug, nei mažai - netoli trisdešimties. Be abejo, mūsų galėjo būti ir daugiau, bet va dabar pagalvojau, kad kiti turbūt pagamino namie 'bliūdą' baltos mišrainės, viską suvalgė ir nebeturėjo jėgų ateiti... :/ Na, bet ką padarysi. :)

Bevalgydami žiūrėjom Lietuvos futbolo rinktinės liūdną pasirodymą prieš Slovakiją... Bet, po pirmo kėlinio nusprendėm, kad jau užteks. Tada, įvykdėm slaptą balsavimą, kuris išaiškino geriausius tos dienos kulinarus dviejose kategorijose - NEdeserto ir deserto.
aBdovanojimai

NEdeserto kategorijoje pirmąją vietą per plauką išplėšė SS kolektyvas, kuris pagamino šaltibarščių. Vaikinai namo išėjo su vieno kiaušinio keptuve ir brand new mentele! Antroji vieta atiteko kebabų šefams, kurie antrą partiją kebabų jau galėjo kepti pasipuošę prijuoste.

Deserto kategorijoje antrus metus iš eilės triumfavo tas pats patiekalas - blyneliai su šokoladu (spešl Žygio receptas), o antroje vietoje liko Napoleono tortas. Desertų specialistai namo iškeliavo nešini naujomis kepinių skardomis. Tikimės, kad nenueis veltui. :}

Apsidovanoję vakarą užbaigėm žiūrėdami filmą.

Vakaro nuotraukos: va čia turėtų būti      ©Viktorija

Būtų tradiciškai banalu užbaigti kažkokiu 'ir aš ten buvau.....', bet šįkart gal kitaip:

Šaltibarščių užvalgę
Bulvinių blynų užkandę
Silkutės prikandę
Desertams jau buvom pasiruošę.

Napoleono privalgėm
Obuolių pyragu užmaišėm
Blyneliais užkimšom
Filmą pažiūrėjom

Ir aš ten buvau
Buratiną gėriau
Per barzdą nevarvėjo
Burnoj daug gardaus maisto turėjau.


.a

No comments:

Post a Comment